Від 5 до 12 років в’язниці з конфіскацією? Прокуратура відкрила справу по незаконній приватизації майна Ужгорода

Цього місяця регіональні ЗМІ облетіла інформація про відкриття гучного кримінального провадження відносно посадових осіб Ужгородської міської ради по факту незаконного демонтажу шести споруд міської друкарні.
 
Мова про комплекс будівель на вулиці Руській, 13, які знаходяться у власності КП “Ужгородська міська друкарня”. Двома рішеннями сесії міськради було вирішено передати на викуп три основні будівлі площею 1100 квадратних метрів, та демонтувати інші 6-ть споруд за кошт місцевої казни.

Візуальний огляд приміщень, які, згідно прийнятого на сесії міськради рішення, підлягають демонтажу, не свідчить про їх аварійність, а їх нормальна експлуатація можлива за умов здійснення певних ремонтних робіт, вартість яких значно менша за проведення демонтажу.

Крім того, рішення про демонтаж спричинило б прямі збитки територіальній громаді м. Ужгорода у розмірі майже 8,5 млн грн. На підставі цих фактів Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.366 КК України (службове підроблення) та ч.2 ст.364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Однак, громадські активісти здійснили візит на територію друкарні, та виявили, що інші будівлі, які рішенням сесії передали на викуп приватній фірмі, приватизовано незаконно.

Підставою для приватизації згадуваних споруд стало нібито поліпшення стану будівель, коли вони знаходилися в оренді у ТОВ.

Провівши інспекцію, журналісти встановили, що приватна фірма замінила 11-ть металопластикових вікон та пофарбувала фасадну стіну на основній будівлі друкарні, взагалі оминувши увагою інші дві приватизовані будівлі.

Зауважимо, що ціна квадратного метру нерухомості на згадуваній локації, а це 1-2 хвилини пішки від площ Петефі та Театральної, варіюється від 1000 до 1.5 тис $ за 1 м.кв.

Право на викуп 1100 м.кв., ТОВ “Торгбудсервіс Плюс” могло отримати, здійснивши поліпшень майже на 10 млн гривень, адже згідно з Законом України, покращення повинні становити 25% від вартості комунального майна.

До того ж, в разі реалізації цієї схеми, ТОВ отримало б право на земельну ділянку площею 0.5 гектара.

Прямі збитки місту, враховуючи незаконне рішення про демонтаж та приватизацію, сумарно становлять майже 50 мільйонів гривень. Про це детально.

Але, як зазначалося вище, службовим особам міськради та приватної фірми висунуто підозру у Службовому підробленні та Зловживанні владою або службовим становищем, хоча Кримінальний кодекс України чітко характеризує вчинене, в ході приватизації, правопорушення статтею 233 – “Незаконна приватизація державного, комунального майна”.

 

Прокуратура Закарпатської області врахувала звернення громадських активістів та зареєструвала відповідне кримінальне провадження №42018070000000391 за попередньою правовою кваліфікацією – ч.2 233 ККУ.

Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Примітка. Великим розміром, передбаченим у цій статті визнається незаконна приватизація майна на суму, що у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 гривень).

1. Об’єктом злочину є передбачений законодавством порядок приватизації державного і комунального майна.

2. Предмет злочину – державне і комунальне майно.

Додамо, що ряд ЗМІ повідомляли про те, що авторами схеми являються міський голова Ужгорода та депутат міськради Сергій Варцаба, які обов’язково повинні бути допитані в ході досудового розслідування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *