Справу про розкрадання коштів на реконструкції “Совиного гнізда” планують поховати у Львові

В межах транскордонного співробітництва Євросоюзом виділялися кошти на покращення туристичної привабливості історичних пам’яток міст.

За цією програмою одна з ужгородських місцевих комерційних структур виступила підрядником на проведення будівельних робіт з реставрації пам’ятки архітектури національного значення «Амбар та винний льох XVII століття» (відоме як «Совине гніздо»).

Частину коштів на реставрацію було виділено з місцевого бюджету, частина – кошти грантового проекту, які були в подальшому привласненні даним товариством. Слідство встановило, що учасниками схеми заздалегідь було зазначено у договірній ціні, ще до проведення конкурсних торгів, завищену вартість і обсяги матеріалів та робіт.

В заволодінні 6 мільйонів 553 919,00 грн. коштів громади Ужгорода обвинувачується засновник ТОВ «БК «Трансбуд» Марценюк Володимир Олегович.

Будучи заступником директора ТОВ «БК «Трансбуд», Марценюк Володимир саме він виконував реконструкцію пам’ятки архітектури національного значення у м. Ужгород по вул.. Ф. Ракоці, 2 згадуваного вище.

На думку правоохоронців, Володимир Марценюк з метою легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, здійснив ряд «фіктивних фінансових операцій” за нібито придбання  будматеріалів:

  • Перерахував кошти від ТОВ «БК «Трансбуд» на рахунок приватного підприємства «ЕКОМ», засновником якого він сам і являється.
  • Перерахував кошти від ТОВ «БК «Трансбуд» на рахунок ФОП своєї дружини.
  • Перерахував кошти від ТОВ «БК «Трансбуд» на на рахунок ФОП сестри своєї дружини.
  • В подальшому 3 095 300 гривень було переведено в готівку та привласнено цими підприємствами.

Вже сьогодні постає логічне запитання – кому з чиновників Ужгородської міської ради призначалися переведені в готівку понад 3 мільйони гривень?

Також,  обвинувачується Яремко Мирон Євгенійович – інженер технагляду, який, по версії правоохоронців, діяв у змові з виконавцем реконструкції і забезпечив завищення її вартості. Очевидно, що тут не обійшлося без участі місцевих чиновників, але підозрюваних серед них – немає.

Яким чином кримінальної відповідальності вдалося уникнути керманичу міста, адже, саме він підписав акти приймання-передачі виконаних робіт від Ужгородської міської ради, чим погодив попередньо вдвічи завишені ціни на роботи та матеріали?

Станом на сьогодні в рамках кримінального провадження не покарано жодного працівника Ужгородської міської ради. Ситуація довкола реконструкції Совиного гнізда є яскравим прикладом розкрадання бюджетних коштів міста.

Дані зловживання кваліфікуються ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) та     ч.  2 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Нашим журналістам вдалося вияснити, що на прохання керівництва міста, Апеляційний суд Закарпатської області розглядає питання, щоб передати справу із Закарпаття у Львів: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74162833, щоб відвести від цієї резонансної справи увагу громадськості міста Ужгрод.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *