Москаль, Смоланка та Михайлишин: як ректор УжНУ реалізував схему незаконної легалізації іноземців в Україні

Починаючи з 2014 року, за сприянням тодішнього Міністра освіти Сергія Квіта, в Ужгороді було реалізовано злочинну схему з незаконної легалізації іноземців в Україні.

 

Звінок нардепа Міністру

За конфеденційною інформацією професійного характера, журналістам було повідомлено про те, що в 2014-му році закарпатський нардеп Віктор Балога, який роками фінансував Києво-Могилянську академію в статусі мецената, здійснив звінок тодішньому Міністру освіти Сергію Квіту з проханням зарахувати студентів-іноземців до Ужгородського національного університету. Мова про осіб з країн Сходу, Африки, Індії, які навчалися на території Луганської та Донецької області.

  Квіт С.М.

Використовуючи фірму-прокладу Ексел-Ішан, зареєстровану тоді на окупованій території України, ректор Смоланка оформив на навчання сотні студентів-іноземців, не зважаючи на відсутність в університеті обов’язкової паспортно-візової служби, окремого гуртожитку, ліцензії на навчання іноземців, навчальних програм на іноземній мові, відповідних акредитацій викладачів для навчання студентів на англійській мові, тощо.

Пізніше згадувана фірма конкретно осіла в обласному центрі Закарпаття, відкривши своє представництво в готелі “Закарпаття”, призначивши там куратора-іноземця. В цьому ж готелі периживає більшість студентів-іноземців.

 

Не зважаючи на все вище викладене, студентів таки зарахували. Ліцензію на навчання іноземних студентів виш отримав аж в 2016-році.

 

Згідно інформації, оприлюдненої в ЗМІ, студенти іноземці платять $45 000 за весь період навчання в університеті. Проте УжНУ з цих грошей отримує тільки $2500 на рік.

Висвітлення цієї ситуації у ЗМІ основний поплічник ректора називає “Операція “УжНУ”.

“Філософ” та багатожінник гордо заявляє, що проти чесної каденції команди ректора Смоланки  йде війна, де чесних кераничів вишу обливають брудом і вдаються до брехні.

 

Операція – “легалізація”

Незаконне зарухування студентів-іноземців з роками почало давати свої плоди.

Відстутність відповідних програм навчання іноземців призвело до того, що жоден з них не зміг скласти міжнародного тесту лікарської підготовки USMLE.

І якщо в Україні він не враховується при працевлаштуванні, то закордоном особа немає шансу стати лікарем без зуспішної дачі USMLE. Багатьом студентам не вдалося здати й українського тесту КРОК, через що під стінами ректорату цьогоріч відбувся пікет.

Багато викладачів відверто заявляють, що вербально не розуміють іноземних студентів, а ті в свою чергу не сприймають те, що їм викладають. Очевидно, що в більшій мірі “іноземні студенти” – велика корупційна “кормушка”.

В Індії навчання на лікаря вартує близько 250-350 тисяч доларів, і перспектива отримати кваліфікацію медика в Україні – приваблива для тамтешніх заможних жителів. Більше того, навчання в державному виші дає право легалізуватися в Україні.

Серед іноземців є куратор, який займається пошуком абітурієнтів та вирішує питання з керівництвом вишу. Вплив цієї особи важко перебільшити. Ані ректор Смоланка, ані його “права рука і нога” Рогач О. не мають права зарахувати чи відрахувати студента іноземця без усної візи куратора. Право на перездачу? – Через куратора! Поновлення? – Теж.

Операція “легалізація” ч.2 – Хочу ще

Зарахування до лав студентів іноземців, які мають на меті отримати диплом лікаря виявилося мало для апетитів керіництва УжНУ.

В ході операції легалізації було вигадано схему з фіктивними навчальними курсами для іноземців. Журналісти встановили, що діючи за попередньою змовою, вони оформлюють іноземних громадян та студентів-іноземців, які були відраховані з інших навчальних закладів України, на підготовчі курси УжНУ, без фактичного їх відвідування, тим самим безпідставно продовжують термін їх перебування на території України.

В цій схемі задіяні всі – ректор УжНУ В. Смоланка, Державна міграційна служба на чолі з Ігорем Михайлишиним, очільник області Геннадій Москаль, проректор Рогач О.Я., безпосередній куратор іноземців та цілий список інших правоохоронців.


Як виявилося – очільник ДМС України в Закарпатській області став справжнім партнером Геннадія Москаля. На нього покладено завдання з організації зустрічі та супроводу перших осіб-гостей нашої області. Саме Михайлишин запевнив очільника області не втручатися в справи УжНУ, тим паче в частині схеми з студентами-іноземцями.

На проректора Рогача покладено обов’язки вирішення виникаючих питань з регіональними правоохоронцями та МОН України. Все це за підписом ректора УжНУ – Смоланки Володимира Івановича.

Ділки щоденно оформлюють фіктивні запрошення на підготовчі курси в УжНУ, після чого іноземці отримують від ДМС посвідки на тимчасове перебування в Україні. З часом мігрантам надають послуги з набуття права на постійне проживання в Україні з перспективною на виїзд до країн ЄС через програми обміну-студентами, тощо. Документи про здобуття вищої освіти теж можна придбати, навіть не навчаючись у виші.

Частина іноземців, яким ці послуги здаються дорогими, випробовує долю на так званому зеленому кордоні України, де працівниками ДПСУ неодноразово було затримано студентів УжНУ. Про це детально – Керівництво УжНУ організувало цілу схему нелегального трафіку студентів-іноземців до країн ЄС.

Свої послуги учасники схеми оцінюють від 7000 до 12 тисяч доларів США.

Окремі розцінки діють на здачу заліково-екзаменаційної сесії, поселення та прописка в гуртожитку УжНУ, де вони фактично не проживають, тощо. Загалом “послугами” вишу користуються індійці, ланкійці, африканці, усього представники 15-20 країн.

Ліричний відступ

В своєму дописі в FB проректор Рогач заявляв про те, що його уявні противники програють, в першу чергу духовно.

В цьому контексті варто заявити, що від свого призначення високоморальний проректор тільки виграв – матеріально та фізично.

За декілька рокі проректорства рогач О.Я. став мільйонером. Він очолює тендерний комітет УжНУ, де останній з скандалів стосувався крадіжки 8 мільйонів гривень на фіктивній реконструкції стоматфакультету, за рік придбав нову іномарку та розжився на новий приватний будинок в елітному районі, де працює над реформами вишу з помічницею ректора Крістіною Товт. У вихідні проректор полюбляє випити чаю з своєю офіційною дружиною в кафе “Меделін”, що біля ТЦ Дастор – під ковтки чайових напоїв проректор вишу збагачується духовно.

Переживати за свій спокій йому не варто. Фірма, де він працєю юристконсультом отримала від УжНУ вже понад 4 мільйона гривень, в тому числі за актами підписаними ним самим. Його безпеку ПП Сенк охороняє і в його новій оселі.

 

Затишна оселя знаходиться поруч з площею Петефі, одразу біля магазину “Хобі”, на вулиці Капушанській, 13.

Вартість цього будинку майже відповідає ціні котеджу, який ректор УжНУ придбав своїй громадянській дружині С.Н.

Очевидно, що в такій затишній нерухомості легко вдаються пости про “Операцію “УжНУ”, якій навіть набирають трохи більше 60 вподобань з числа наближених до проректора колег.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *